Home Αθλητικά Έβρεξε γκολ στο Πλωμάρι: Αιγέας Πλωμαρίου – Απόλλων Δαφίων 5-0 – Βίντεο

Έβρεξε γκολ στο Πλωμάρι: Αιγέας Πλωμαρίου – Απόλλων Δαφίων 5-0 – Βίντεο

2497
0

Νικηφόρα ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής Κατηγορίας Λέσβου για τον Αιγέα Πλωμαρίου. Με αρκετά νέα πρόσωπα ο Αιγέας ξεκίνησε τη φετινή χρονιά στην Α’ Τοπική με αντίπαλο τον Απόλλωνα Δαφίων.

Η ομάδα του Πλωμαρίου προηγήθηκε πριν συμπληρωθούν 5′ λεπτά αγώνα με σκόρερ τον Παράσχο Πρωτούλη. Οι παίχτες του Γιώργου Κουτρουμπίλα έχασσαν κι άλλες ευκαιρίες έχοντας τον έλεγχο του αγώνα, αλλά το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Αιγέας με σκόρερ τον Άλεξ Τοπάλι προηγήθηκε με 2-0 και έτσι ουσιαστικά η συνέχεια ήταν πολύ εύκολη. Στη συνέχεια ένα γκολ σημείωσε ο Θανάσης Πρωτούλης και δυο ακόμα και ένα ακυρωθέν ο Πρωτονοτάριος. Η καλύτερη στιγμή για την ομάδα του Απόλλων ήταν ένα κερδισμένο πέναλτι με το σκορ ήδη στο 5-0 το οποίο όμως δεν κατάφερε να το μετουσιώσει σε γκολ, με τον Γεωργιάδη να αποκρούει τη μπάλα και να κρατάει το μηδέν.