Home Αθλητικά 2×2 Ο Αιγέας Πλωμαρίου που νίκησε τον Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους με 3-0

2×2 Ο Αιγέας Πλωμαρίου που νίκησε τον Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους με 3-0

1482
0

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο Αιγέας Πλωμμαρίου. Η εμβόλιμη δεύτερη αγωνιστική της Α’ Τοπικής κατηγορίας Λέσβου διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017, με τον Αιγέα να υποδέχεται τον Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους. Η ομάδα του Πλωμάριου προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγκόλι, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο ίδιος παίχτης εκτέλεσε δεύτερο κερδισμένο πέναλτι, στέλνοντας όμως τη μπάλα στο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Στάθης Καραμπέτσος σημείωσε το 2-0 και Γιώργος Βελούτσος σημείωσε το τρίτο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0, με τους παίχτες του Δημήτρη Γαβαλά να χάνουν κι άλλες ευκαιρίες.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αιγέας θα ταξιδέψει στην Καλλονή όπου θα αντιμετωπίσει μια από τις καλύτερες και φιλόδοξες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος, τον Ατρόμητο Ανεμώτιας, στις 8 Οκτωβρίου 2017.