Home Αθλητικά Με νίκη ξεκίνησε ο Αιγέας Πλωμαρίου στο πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής

Με νίκη ξεκίνησε ο Αιγέας Πλωμαρίου στο πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής

1724
0

Ρεπορτάζ από το Lesvospost.com Πολλά γκολ και χωρίς εκπλήξεις, ήταν το μενού των αγώνων της πρεμιέρας της Α Τοπικής, την εξέλιξη των οποίων παρακολουθήσατε live λεπτο προς λεπτο από το Lesvospost σε περιγραφή Στρατή Τσιντώτα.

Την νίκη της ημέρας πέτυχε ο Αιγέας που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μέσα στον Παπάδο από την Αναγέννηση, ανέτρεψε την κατάσταση και επικράτησε με 2-1.

Εκπληκτικός ήταν ο Όλυμπος που συνέτριψε με 6-0 τον Ανδρονικά στην Αγιάσο, ο Αίγειρος επικράτησε εύκολα του Αρίων με 5-0, σαρωτικός ήταν ο Πολιχνίτος απέναντι στον Μεσότοπο τον οποίον συνέτριψε με 5-1, ενώ εύκολο έργο είχε και ο Ατρόμητος που επιβλήθηκε 3-0 του Οδυσσέα Ελύτη.

Ο Αετός πέρασε νικηφόρα από το Κάτω Τρίτος κερδίζοντας 2-0 τον Αλκιβιάδη, ενώ μεγάλη νίκη την αξία της οποίας θα δούμε στο μέλλον πέτυχε ο Κεραυνός μέσα στην Πέτρα επί του Αχιλλέα.