Home Αθλητικά Βίντεο: Γκολ & φάσεις Αετός Λουτρών – Αιγέας Πλωμαρίου 1-4

Βίντεο: Γκολ & φάσεις Αετός Λουτρών – Αιγέας Πλωμαρίου 1-4

2850
0

Δύσκολα έβαλε για ακόμα ένα παιχνίδι ο Αετός Λουτρών στο Αιγέα Πλωμαρίου. Οι παίχτες του Στέλιου Μουντανάρη άνοιξαν νωρίς το σκορ με αυτογκόλ ύστερα από κόρνερ του Αγκόλι, γρήγορα όμως ο Αετός ισοφάρισε με τον Λαγουτάρη.

Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Αιγέα ήταν νευρικοί και τους έλειπε το καθαρό μυαλό και έχασαν αρκετές ευκαιρίες και το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με το πρώτο και τελικά ο Αιγέας, κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ μετά το 80′, αρχικά με τον Τηνιακό που έκανε μεγάλη μπαλιά από το κέντρο προς την εστία, με τον τερματοφύλακα του Αετού να κάνει λάθος υπολογισμό και η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, στη συνέχεια ο Άνταμ σημείωσε δυο ακόμα γκολ από μπαλιές του Αγιακάτσικα και του Άρη Βελούτσου.

Κατά την επιστροφή, μέλη της αποστολής έκαναν μια στάση για σνακ στο λιμανάκι στο Ντίπι. Τι συνέβη με την παλιά μεγάλη δόξα του Αιγέα, Γρηγόρη Μωραΐτη και τους λουκουμάδες; Δείτε πλάνα στο τέλος του βίντεο.